Karkulka radí

O zboží

Milé maminky,
mnoho z vás se ptá, kdy zas budeme mít na skladě zboží od Pentelky, který jsme prodávali několik let a při poměru cena / kvalita neměl v Čechách a na Slovensku konkurenci. Bohužel výrobce před časem přestal komunikovat, nedostupný je i jeho web a zdá se, že výrobu těhotenských a mateřských oděvů ukončil. Jako náhradu doporučujeme trička od MijaCulture (kód MCE), které jsou sice o něco dražší než od Pentelky, ale stejně kvalitní a oblíbené.

Viskóza je přírodní materiál vyráběný z celulózy, která se získává ze dřeva a bavlny. Viskóza má velmi podobné vlastnosti jako bambus, který je ale mnohem dražší. Oblečení z viskózy je příjemné na nošení, protože je lehké, měkké, nemačká se, dobře odvádí pot a lehce chladí.

Při výrobě viskózy se nepoužívají žádné škodlivé chemické látky, proto je viskóza považována za přírodní, cenově dostupnou a ekologickou náhradu pravého hedvábí.

Oblečení z viskózy třeba prát v pračce jemným programem na 30 °C a ždímat na nižší otáčky. Sušení v sušičce snižuje živnost vláken. Nemačkavý materiál nemusíte žehlit vůbec, případně nastavením žehličky pouze na nízkou teplotu.

Střihy těhotenského oblečení jsou přizpůsobeny rostoucímu bříšku, proto není třeba volit větší konfekční velikost, jakou běžně nosíte. Počítejte ale s tím, že rozměry uvedené v tabulce velikostí nejsou měřeny na postavě.

Materiál, ze kterého je těhotenské oblečení ušité je pružný a přizpůsobí se postavě. V případě, že vám nesedne velikost, nepoškozené zboží není problém vyměnit nebo vrátit.

Označení oblečení jako kojo je roky zažitý výraz, zejména pro mateřské oblečení, jehož střih je přizpůsoben pro snadné kojení. Na Slovensku si jistý výrobce sice takto označuje své produkty jako značku, v současnosti však "kojo" není registrovaná slovní ochranná známka. Jakýkoliv výskyt označení kojo na webu karkulka.eu je pouze ve spojení s běžně zažitým výrazem pro oblečení na kojení a nejedná se o značku nebo obchodní jméno. Více informací naleznete zde.

Ano. Elastický šátek na nošení dětí je vhodný zejména pro nejmenší miminka a děti do hmotnosti 10 kg. Šátek je jemný a pružný a proto se snadno uvazuje kolem drobného tělíčka. Šátek je vyroben z materiálu a barev, které splňují přísná kritéria norem pro textil určený pro dětskou pokožku.

Objednávání zboží

Potvrzovací email je generován automaticky, ihned po odeslání objednávky. Pokud vám nepřišel do pár minut, zkontrolujte nejdříve, zda ho váš emailový klient nezařadil mezi spam. Pokud ne, tak je možné, že jste nepotvrdili poslední krok při objednávání. V takovém případě nemusíte zboží objednávat znovu, vaše objednávka je v systému zaznamenána jako nedokončená. Stačí, když nám pošlete email, nebo zavoláte a změníme ji na přijatou.

Při zásilkách odeslaných Českou poštou se občas stává, že doručovatel / ka adresátovi neoznámí uložení zásilky na poště. Informujte se na vaší poště nebo nám napište email / zavolejte a stav zásilky prověříme.

Vyprodaný zboží se snažíme průběžně doplňovat, ale čekací doba je u každého výrobce jiná. Dodání může trvat týden až měsíc. Pokud chcete vědět přesnější dodací dobu konkrétního výrobku, tak neváhejte a napište nám / zavolejte. Rádi odpovíme.

Zboží odesíláme přímo z České pošty jednou za týden, obvykle ve čtvrtek nebo v pátek.

Při objednávce dopravy kurýrem a platbou předem odesíláme zboží v den připsání platby na účet. Tovar kurýrem na dobírku odesíláme nejpozději druhý den po objednání (záleží v jakém čase objednávku dostaneme). Při výběru možnosti dopravy ČP odesíláme zboží do 90 dnů.

Objednané zboží pro vás rezervujeme od data objednání následující 3 pracovní dny, čili úhradu třeba udělat nejpozději 3. den od objednávky. Datum rezervace zboží je vyznačen v emaily potvrzujícím objednávku.

Ano, nemusíte mít obavy. Stripe je bezpečná mezinárodní platební brána, která se od svého vzniku (2011) stala ve světě jednou z nejrozšířenějších a na platby za své služby ji používá např. Booking.com, Spotify, Uber ale i Google a Microsoft.

Při zadání do vyhledávače např. "stripe v cechach" najdete na internetu spoustu informací o této platební bráně.